Hráz vranovské přehrady čeká na kolaudaci. Lidé se po ní projdou už za měsíc

Autor: Lukáš Kuchařík <luke(at)lkNET.eu>, Téma: články, Zdroj: Znojemský deník, 2.4.2019, Dalibor Krutiš, Vydáno dne: 03. 04. 2019

Zatím stále pro turisty zavřená zůstává koruna hráze vranovské přehrady. To i přesto, že opravy oficiálně skončily. Čeká se totiž na kolaudaci.

Lidé by přes hráz mohli přecházet přibližně do měsíce. „V pátek 29. března byly oficiálně dokončeny stavební práce na hrázi vodní nádrže Vranov. Po převzetí díla tak již můžeme požádat o souhlas s užíváním stavby. Kolaudační řízení se uskuteční tento měsíc a po jeho skončení bude hráz opět zpřístupněna pro pěší a cyklisty,“ sdělil investiční ředitel Povodí Moravy Tomáš Bělaška.

Rekonstrukci koruny hráze naplánovalo Povodí Moravy tak, aby zasáhla pouze dvě letní rekreační sezóny, a to sezónu 2017 a 2018. Po celou dobu rekonstrukce byla hráz zcela uzavřena a náhradní dopravu pro turisty a návštěvníky přehrady zajišťoval přívoz.

Podle starosty Vranova nad Dyjí Lubomíra Vedry trvaly práce příliš dlouho. „Jsem však rád, že šlo vše podle harmonogramu a brzy hráz opět poslouží turistům,“ konstatoval Vedra.

Na opravenou hráz se již nyní chodí dívat skupinky lidí. Vstup na ni však zakazuje dopravní značka.