Hlavní menu
  Služby
  Vyhledávání
  Reklama
Zde může být i Vaše textová, nebo grafická reklama. V případě zájmu nás kontaktujte.
  Návštěvnost
  Kontakt
e-mail: luke@lkNET.eu
  Copyright
© 2002-2019 L. Kuchařík
Rekordní sezona kempů: láká teplé počasí i strach z cestování do zahraničí
Horké léto a rtuť teploměru daleko za třicítkou nahrávají provozovatelům kempů. V polovině léta hlásí rekordní sezonu.

Zcela zaplněné chatky, bungalovy a stanová místa i ve všední den, delší pobyt návštěvníků a smělé plány na příští rok. Takové zprávy jsou nyní slyšet od provozovatelů kempů na Znojemsku. „Počasí nám přeje, dokonce v úterý jsme museli zavřít z kapacitních důvodů, protože jsme byli ze tří čtvrtin kompletně obsazení. Pokud se splní předpovědi meteorologů, můžeme mluvit o nejlepší sezoně za posledních deset let," prozradil šéf Campingu Vranovská pláž Pavel Svoboda.

Podle jeho hrubého odhadu si na pláž přehrady našlo cestu již sedmdesát tisíc návštěvníků.

Jeho slova potvrdil i provozovatel nedalekého bítovského kempu Horka Marek Mucha. „Je to jedna z nejlepších sezon v historii kempu. Kromě počasí k nám řadu turistů přivedla i současná politická situace ve světě. Někteří lidé se totiž bojí cestovat. Nyní u nás proto zůstávají déle, než bylo zvykem," podotkl Mucha.

Jak doplnil, v minulosti po víkendu část návštěvníků odjela, ale nyní to tak není. V zátoce podle jeho slov již není žádná voda, ale milovníci koupání mohou již několik let využívat moderní bazény. Zejména bítovská zátoka je místem, kde se v horkých dnech množí sinice a voda dostává nepříjemnou zelenou barvu. „Pohled na zelený močál není nic příjemného. Mám poměrně čerstvou informaci, že by na přehradu měly opět vyrazit speciální lodě pro filtrování vody. Dřívější práce ohledně sinic byly pouze průzkumné," uvažoval Mucha.

Některé zájemce o ubytování museli letos odmítat například v kempu na výrovické přehradě. „Jsme ve spojení s kempy na Vranově a na Bítově. Pokud nemáme sami místo, snažíme se jim nabídnout jinou alternativu," vysvětlil provozovatel kempu Výr Karel Mucha.

Dodal, že mají plno a do budoucna uvažují o navýšení kapacity. Budovat a rozšiřovat hodlají také na Vranově. „Příští rok nabídneme lidem ubytování v nových mobilheimech a upravíme karavanová stání," plánoval Svoboda.

Většina příznivců kempování se vrací stále na stejné místo. „Máme ve Výrovicích skupinku lidí, která byla u nás už po dvacáté. Takový zájem samozřejmě těší," netajil radost Karel Mucha.

Podle něho se od začátku sezony vystřídalo na výrovické přehradě zhruba třicet až čtyřicet tisíc návštěvníků. „Polovina z nich jsou ubytovaní hosté, další část tvoří lidé, kteří chodí na přehradu za koupáním. Přijde jich třeba pět set za den," vypočítával Mucha s tím, že je vyhledávají zejména rodiny s dětmi.

Na nezájem turistů si nemůže stěžovat ani kemp Veselka v Jevišovicích. „Máme část stálých hostů, někteří přijeli ale zcela náhodně. Je možné, že se k nám dostali i ti, pro které již nebylo ve velkých letoviscích na Vranově místo," uvažovala provozovatelka Veselky Jana Veselá.

Pochvalovala si i kvalitu vody v přehradě po nedávném nákladném vyčištění. „Voda je opravdu čistá, ale řada rekreantů dává i tak přednost koupání v okolních koupalištích. U nás najdou potřebný klid a relaxaci a v šestnácti chatkách se u nás zatím vystřídalo několik stovek návštěvníků," prozradila podnikatelka Veselá.

Přírodní nádrže jsou i v polovině horkého léta dle hygieniků stále vhodné ke koupání.
| Autor: Lukáš Kuchařík | Vydáno dne 19. 08. 2015 | 2324 přečtení |
| Počet komentářů: 59 | Přidat komentář | Zdroj: Znojemský deník, Ilona Pergrová, 6.8.2015 |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server