Hlavní menu
  Služby
  Vyhledávání
  Reklama
Zde může být i Vaše textová, nebo grafická reklama. V případě zájmu nás kontaktujte.
  Návštěvnost
  Kontakt
e-mail: luke@lkNET.eu
  Copyright
© 2002-2019 L. Kuchařík
Spor o můstky pro lodě na vranovské přehradě pokračuje. Rozhodne další soud
Povodí Moravy se dál snaží dostat k pozemkům u vranovské přehrady, které využívá jedna z lodních doprav. Nařízenou exekuci soud odložil

Nepřehledné vlastnictví a změny firem komplikují vleklý spor Povodí Moravy s jednou ze společností provozující lodní dopravu na vranovské přehradě. Podnikatel Martin Balík, který s Osobní lodní dopravou na přehradu přišel tvrdí, že už lodě nevlastní ani neprovozuje. Kvůli údajným vlastnickým změnám bude o vyklizení pozemků znovu jednat soud.

Pozemky, na kterých stojí nástupní můstky pro cestující, patří Povodí Moravy, „Povodí disponuje pravomocným rozsudkem na vyklizení pozemků užívaných společností Osobní lodní doprava pana Balíka a požádalo o výkon tohoto rozhodnutí, neboť společnost přes opakované výzvy svou povinnost nesplnila,“ připomněla mluvčí Povodí Jana Kučerová.
Případ dostal v létě na starosti i exekutor, do práce se ale zatím pustit nemohl. „Exekuce byla odložena kvůli návrhu na zastavení, kterou společnost zdůvodnila převedením majetku na jinou osobu. Soudní řízení proto trvá a nyní čekáme na to, až krajský soud nařídí jednání,“ dodala mluvčí.
Jednatel Martin Balík se k celé věci nechtěl vyjadřovat. „Společnost lodní dopravu od loňska neprovozuje a nevlastní ani plavidla,“ tvrdil. Podle záznamů v registru plavidel jednu z lodí skutečně provozuje společnost Rekreace Vranov a vlastní jiná firma z Kladna. Druhou loď je ale stále psaná na Osobní lodní dopravu.

Pokud soud rozhodne o vyklizení pozemků, výkon rozhodnutí nebude jednoduchý. Myslí si to šéf druhé společnosti, která na přehradě vozí cestující, Dalibor Dufek. „K odstranění nástupních můstků lávkek bude nutné použít jeřáb a nákladní auto a je otázka, jak exekutor dostane vynaložené náklady zpět,“ uvažoval Dufek.

Podnikatel Balík první hydrobus na přehradu přivezl před sedmi lety bez potřebných povolení od Státní plavební správy, která vyřizoval až následně. Loď před pěti lety zapálil neznámý žhář. Podnikatel si pak pořídil další dvě lodě. Před čtyřmi lety mu nakonec Povodí vypovědělo smlouvu na pozemky pro kotviště.
| Autor: Lukáš Kuchařík | Vydáno dne 14. 05. 2018 | 4889 přečtení |
| Počet komentářů: 43 | Přidat komentář | Zdroj: Znojemský deník, Martin Moštěk, 6.11.2017 |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server