Hlavní menu
  Služby
  Vyhledávání
  Reklama
Zde může být i Vaše textová, nebo grafická reklama. V případě zájmu nás kontaktujte.
  Návštěvnost
  Kontakt
e-mail: luke@lkNET.eu
  Copyright
© 2002-2019 L. Kuchařík
Bezpečí pro turisty: Vranov bude mít vodní záchranku
Skvělá zpráva. Tak hodnotí starostové, podnikatelé i turisté z okolí vranovské přehrady čerstvou informaci od vodních záchranářů. Jak zjistil Znojemský deník Rovnost, chystají vodní záchranáři základnu už na příští léto.

Deníku novinku potvrdil jednatel Místní skupiny Vodní záchranné služby ČČK Brno – střed Daniel Bartošek. „Je to tak. Podařilo se nám získat z ministerstva vnitra potřebné peníze pro výstavbu naší nové základny. Nyní pro ni hledáme nejvhodnější místo. Chceme být co nejblíže pláži vranovské přehrady, kde je nejvíce turistů," uvedl Bartošek.

Jak dodal, ministerstvo vnitra a Generální ředitelství hasičského záchranného sboru plánuje stabilizovat místa vodních záchranářů. „Letos se to bohužel ještě nepodaří, ale v příštím roce je v plánu rozšíření základen na Orlíku a také na vranovské přehradě," doplnil Bartošek.

Nadšení jsou podnikatelé z pláže vranovské přehrady. „Tak to je vynikající. Už aby to tady bylo. Je to skvělá zpráva nejen pro nás podnikatele, ale především pro naše hosty, ale také třeba místní chataře. Jen v našem kempu se ročně otočí přes sto tisíc turistů. Určitě budou klidnější, když budou mít blízko profesionálního záchranáře," zaradoval se šéf Campingu Vranovská pláž Pavel Svoboda.

Také podnikatel Jiří Sobol, který u pláže nabízí své služby už třiatřicátou sezonu, je nadšený. „V létě je tady obrovské množství lidí. Budou se cítit bezpečněji. Nejde totiž o to, že to jsou jen vodní záchranáři. Jsou schopni poskytnout pomoc i na břehu například při kolapsu nebo alergické reakci po bodnutí hmyzem," naznačil Sobol s tím, že kdysi u pláže fungovali lidé z Českého červeného kříže. „Ti ovšem před lety odešli," dodal Sobol.

Snahu odborníků zajistit vodní záchrannou službu oceňuje také starosta Vranova nad Dyjí Lubomír Vedra. „Je to pro mne novinka, kterou slyším poprvé od vás novinářů. Je do určitě dobrá zpráva a já snahu záchranářů oceňuji. Profesionální vodní záchranáři u pláže, co si pamatuji, nikdy nebyli. Je jen škoda, že se nám nepodařilo sehnat člun i pro naše dobrovolné hasiče, jak jsme plánovali," řekl Vedra.
| Autor: Lukáš Kuchařík | Vydáno dne 24. 07. 2016 | 3560 přečtení |
| Počet komentářů: 59 | Přidat komentář | Zdroj: Znojemský deník, Dalibor Krutiš, 27.6.2016 |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server