Hlavní menu
  Služby
  Vyhledávání
  Reklama
Zde může být i Vaše textová, nebo grafická reklama. V případě zájmu nás kontaktujte.
  Návštěvnost
  Kontakt
e-mail: luke@lkNET.eu
  Copyright
© 2002-2019 L. Kuchařík
Turisty převezou lodě. Na zavřenou hráz přehrady se podívají třeba z Poseidona
Představitelé Vranova nad Dyjí již vybrali společnost, která bude přepravovat lidi mezi vranovskou pláží a pravým břehem Dyje. Společnost začne provozovat přívoz od května.

Především loď Valentýna, ale také Viktorie a největší Poseidon budou přepravovat turisty mezi oběma břehy Dyje na vranovské přehradě po dobu oprav koruny hráze. Kvůli opravám mají totiž turisté dočasně vstup na hráz zakázaný.

Znojemskému deníku Rovnost potvrdil výběr společnosti starosta Vranova nad Dyjí Lubomír Vedra. „Je to tak. Přívoz bude obsluhovat Lodní doprava Vranov. Nyní jsem měl jednání s vedením Povodí Moravy, které připravilo přístaviště, samotná přeprava by měla fungovat od května,“ uvedl Vedra s tím, že o provozování převozu měly zájem dvě společnosti.

„Druhá společnost nesplnila podmínky výběrového řízení,“ naznačil Vedra.

Lidi tedy budou převážet lodě, které řada turistů již dobře zná z předchozích let. Lodní doprava Vranov podnikatele Dalibora Dufka. „My tuto záležitost bereme jako službu na nějakých pět měsíců. Možná to pro nás ani nebude rentabilní. To se v tuto chvíli nedá odhadnout,“ řekl Dufek.

Jak dodal, ceny budou velmi nízké. „Dospělý zaplatí pětadvacet korun, dítě patnáct. Takový je náš plán. Chceme, aby lodě jezdily co nejčetněji. O prázdninách to bude jednou za hodinu, mimo sezonu se budeme snažit, aby to bylo aspoň jednou za dvě hodiny,“ dodal Dufek s tím, že nejčastěji bude lidi vozit o prázdninách Valentýna.

Představitelé Povodí Moravy, které na pravém břehu zbudovalo dočasné kotviště, tvrdí, že z jejich strany je vše připraveno. „Z naší strany už nic nechybí. Kotviště jsme Vranovu předali v provozuschopném stavu. Z naší strany provozu nic nebrání,“ potvrdil mluvčí Povodí Petr Chmelař.
Podle Dufka je ještě potřeba dokončit řádný přístup ke kotvišti. „To ještě řeší městys. Zatím přístup ještě není dokonalý,“ naznačil Dufek.

Jeden z podnikatelů, který na pláži provozuje restauraci, tvrdí, že problém se dotýká více samotného Vranova než pláže. „Převoz bude zpestřením sezony. Nás na pláži se problém oprav hráze prakticky nedotkne. Pláž už je totiž z velké části na sezonu vyprodaná. Takže hendikep je na straně Vranova nad Dyjí,“ zakončil podnikatel Marek Mucha.
| Autor: Lukáš Kuchařík | Vydáno dne 14. 04. 2017 | 3408 přečtení |
| Počet komentářů: 21 | Přidat komentář | Zdroj: Znojemský deník, Dalibor Krutiš, 8.4.2017 |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server