Hlavní menu
  Služby
  Vyhledávání
  Reklama
Zde může být i Vaše textová, nebo grafická reklama. V případě zájmu nás kontaktujte.
  Návštěvnost
  Kontakt
e-mail: luke@lkNET.eu
  Copyright
© 2002-2019 L. Kuchařík
Zavřená hráz? Pro Vranov spíš zvláštnost než hrozba
I restaurace v těsném sousedství opravované hráze Vranovské přehrady se zatím v klidu chystá na novou sezonu. Komplikovanější cesta mezi pláží, městečkem a vyhledávaným zámkem podle odhadu podnikatelů či starosty Vranova na Dyjí Lubomíra Vedry nadcházející sezonu příliš neovlivní.

Rekonstrukce koruny hráze vranovské přehrady na Znojemsku. Rekonstrukce koruny hráze vranovské přehrady na Znojemsku skončí až na jaře 2019. Rekonstrukce koruny hráze vranovské přehrady na Znojemsku skončí až na jaře 2019. Rekonstrukce koruny hráze vranovské přehrady na Znojemsku skončí až na jaře 2019.

Hned za uzavřenou hrází směrem k pláži stojí restaurace Přehrada. Její šéf Antonín Prček se na sezonu chystá bez obav. „Otevřeno mít budeme. Chodí k nám totiž na jídlo hlavně lidé z pláže, takže opravy na nás vliv mít nebudou. Ostatně si myslím, že to pro návštěvníky bude spíš zajímavá podívaná než nějaká komplikace. Na rozebraný vrchol hráze budou mít pěkný výhled," řekl Prček. Obavy nemá ani o zájem o ubytování, které podnik také nabízí. „Rezervace už chodí. Je jich možná o něco méně než loni, ale ještě je poměrně brzy," dodal Prček.

S klidem se na sezonu chystají i v největším kempu na pláži přehrady. „Uzavřenou hráz vidím zatím zcela neutrálně, dovolenou kvůli ní lidé rozhodně neruší a objednávek nám nijak neubývá. Tak velkých oprav ostatně mnoho není, tak se na práce na hrázi možná budou lidé i jezdit dívat," řekl šéf společnosti Camp Pláž Pavel Svoboda.

Vcelku klidní i jsou podnikatelé přímo ve Vranově. „Myslím si, že z pláže do Vranova budou lidé jezdit dál, už kvůli zdejšímu zámku. Důchodci nebo matky s dětmi možná na druhé straně spíš zůstanou v městečku. Celkově neočekávám velký vliv na počet rekreantů," řekl majitel vranovského Country Saloonu Jaroslav Doubek.

Část návštěvníků pláž ani nevyhledává. „K nám jezdí spíš zájemci o výlety do Podyjí. Zájem je od ledna velký, na rezervace letošní změny vliv nemají," řekla Jana Vrbová z penzionu Jelen.

V samotném Vranově si někteří návštěvníci podrobnosti o opravách zjišťují přímo na radnici. „Lidé volají a ptají se. Nic to ale nemění na tom, že o Vranov je zájem, že rekreace je na vzestupu a podnikatelé hlásí, že rezervací na sezonu mají hodně," uvedl starosta Vedra. Zauvažoval přitom o tom, zda Povodí Moravy nemohlo posečkat s uzavřením hráze. „Mám za to, že ji uzavřeli velmi brzy a práce jsou snad až příliš rozsáhlé," dodal Vedra.

Rekonstrukce hráze potrvá dva roky. „Práce začaly v říjnu a potrvají do jara 2019. Dotknou se tak jen dvou hlavních sezon. Máme za sebou již odstranění vozovky a chystáme demontáž mostu. Rekonstrukce koruny hráze a přemostění přelivů přijde na řadu příští rok," přiblížil termíny a postup prací mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.


Vranov chystá přívoz

Po dobu oprav hráze má lidi přepravovat mezi cestou k Vranovu a pláží lodní přívoz. „Výběrové řízení chystáme, rada již schválila první krok, záměr pronájmu náhradního přístaviště," sdělil starosta Vranova Lubomír Vedra. Jak dodal, o zakázku se bude moci ucházet firma, která splní nutné podmínky. „Musí mít příslušnou licenci a řádně povolené přístaviště. Pokud jde o četnost spojů a časový rozsah nabízené přepravy, záleží na nabídkách uchazečů. Budeme ale usilovat o to, aby byla pro návštěvníky co nejužitečnější zejména v letních měsících. Chceme také, aby náhradní přeprava mohla začít fungovat už například koncem dubna," dodal Vedra. O zakázku se budou zřejmě ucházet firmy provozující na přehradě lodní dopravu.

Náhradní přístaviště dokončuje Povodí Moravy. „Po dobu oprav zajistí spojení mezi pravým a levým břehem nádrže. Výběr provozovatele je věcí Vranova," uvedl mluvčí Povodí Petr Chmelař.
| Autor: Lukáš Kuchařík | Vydáno dne 08. 04. 2017 | 3068 přečtení |
| Počet komentářů: 16 | Přidat komentář | Zdroj: Znojemský deník, Martin Moštěk, 2.3.2017 |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server